LOADING

Decosür Renkli Dekoratif Kaplama

Tanım : Su bazlı , akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı , ince desenli mercan rulo ile uygulanan ve desen verilen, mat görünümlü dış cephe kaplamasıdır.

Özellikleri: Güneş ışınlarına, yağmur, kar ve sınai kirlenmelerden doğan zararlı etkilere uzun yıllar dayanabilecek güçte, çabuk kurumayan , dış cephe kaplamasıdır.

Uygulama Alanı: Tüm yapıların dış cephelerinde ve özellikle MANTOSÜR hazır ısı yalıtım sıvası uygulanmış dış cephelere son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

Yüzey Hazırlama: İlk kez uygulanacağı yüzeylerde kirli veya gevşek dokular, eski boyalı yüzeylerde de kabarmış veya tozlu kısımlar temizlenerek gerekirse astarlanmalıdır. Çatlaklar var ise SON KAT ile tamir edilip doldurulmalıdır.

Uygulama Şekli: Tek kat olarak uygulanması önerilir. Uygulama sırasında yüzey ve hava sıcaklığının en az +5°C, en çok +35°C olmasına dikkat edilmelidir. Tamamen kurumamış MANTOSÜR üzerinde, yağmurda, doğrudan güneş ışığı veya şidddetli rüzgar altında uygulama yapılmamalıdır. Eşit kalınlıkta tabakalar halinde uygulanır. Rulo tek yönde sabit gezdirme hızı ile hareket ettirilerek desen oluşturulmalıdır. Rüzgarlı ve sıcak havalarda kuruma çabuk olacağından geniş yüzeylerde ek yeri olmaması için, bina estetiği göz önünde bulundurularak bir etapta bitirilebilecek alanlar seçilmeli, bantlanmalı ve ara vermeden seri uygulama yapılmalıdır.

 • DECOSÜR homojen bir kıvama gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır.
 • DECOSÜR mercan rulo ile tüm yüzeye eşit kalınlıkta yayılmalıdır.
 • DECOSÜR’e henüz yaş iken mercan rulo ile yukarıdan aşağıya desen verilmelidir. Uygulamadan önce mercan rulo malzeme ile doyurulmalıdır. Desenin bozulmaması için, rulonun fazla dolu olmamasına ya da kurumamasına dikkat edilmelidir.
 • DECOSÜR sertleşmeden yapışkan bantlar dikkatlice sökülmelidir.
 • Belirtilen süreler 20 °C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerlidir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.
 • Kullanılan Aletler: Yayma işlemi için dış cephe rulosu, desen vermek için mercan rulo kullanılması önerilir. İnceltme / Karışım Oranı: Kullanıma hazırdır, inceltme yapılmaz.
 • Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan: Tek katta yaklaşık 1-1,5 m2/kg.
 • Kuruma Süresi: (20°C sıcaklıkta, %50 bağıl nem oranında) Kurumasını 1- 3 saatte tamamlar.
 • Depolama şartları: Doğrudan güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajlarda, 5-35°C arasında 1 yıl süre ile depolanabilir. Kullanılmadığında ambalajının ağzı kapalı tutulmalıdır. Dondan korunmalıdır.

ÖNERİLER:

 1. Renk tonu farklarından korunmak için her bir cephede aynı ŞARJ NUMARALI ve ÜRETİM TARİHLİ ürünlerin kullanılmasına dikkat edilmelidir.
 2. Yağmur mevsiminde, yağmurlu günlerde veya uygulamadan sonra yağmur yağması halinde, dış cephe korunmalı veya uygulama yapılmamalıdır.
 3. Şiddetli rüzgarda veya çok sıcak günlerde direkt güneş altında çalışırken su ayarına dikkat edilmeli, seri çalışılmalı, büyük yüzeyler bantlarla bölümlere ayrılmalı veya uygulama yapılmamalıdır.
 4. Uygulama sonrasında kullanılan tüm aletler kurumadan su ile yıkanmalıdır. Islak ve nemli yüzeylerde kesinlikle uygulanmamalıdır.