LOADING

Decosür Tane Dokulu Sıva

Tanımı: Özellikle Hazır Isı Yalıtım Harcı MANTOSÜR üzerine ya da benzeri ısı yalıtım sistemleri üzerinde, ince sıva, düzgün yapılmış kaba sıva, beton, gazbeton veya kendini taşıyabilen akrilik esaslı eski boyaların üzerine yüzey yenilemek amacıyla güvenle uygulanabilen özel olarak geliştirilmiş polimer katkılı, çimento esaslı, uygulama sonrası yüzeyde doğal bir doku oluşturan, son kat iç ve dış yüzey kaplamasıdır.

Özellikleri: Decosür uygulandığı yüzeylere tam uyum ve yüksek aderans, dış tabiat şartlarına karşı dayanıklılık ve yüksek buhar geçirgenliği göstermekle birlikte; uygulamalar esnasında oluşan yüzey hatalarını gidermeye yardımcı doğal ve dekoratif bir görüntü sunar.

Uygulama: Decosür kurumasını tam olarak gerçekleştirmiş, yağ, kir ve tozdan arındırılmış temiz yüzeylere uygulanabilir. Decosür içerisine ilave edilecek temiz ve soğuk su miktarı hava şartlarına göre ayarlanarak, karışım topaksız hale gelinceye kadar düşük devirli bir karıştırıcı ile yaklaşık 5 dakika karıştırılır. 2-3 dakika dinlendirildikten sonra tekrar karıştırılıp, kullanmaya geçmelidir. Hazırlanan karışımlar 1-2 saat içerisinde tüketilebilmelidir. Her karışım aynı miktar su ve süre ile yapılmalıdır. Aksi halde cephede farklı ton ve desenler oluşabilir. Karışımlar çelik mala ya da püskürtme yapılarak makine ile yüzeye sürülmelidir. Yüzeydeki tane dokusu kalınlığındaki fazlalık temizlenmeli, tane deseni elde etmek için plastik bir mala yardımıyla dairesel hareketlerle desen görüntüsü verilmelidir. Desen verilirken mala yüzeyi ıslak bir süngerle sık sık temizlenmelidir. Direkt güneş ışığında, güneşin ısıttığı yüzeylerde, sert rüzgarlarda veya yoğun yağışlar esnasında tatbik edilmemelidir. Uygulama hava sıcaklığının +5ºC / +30ºC aralığında olmasına özen gösterilmelidir. Yüksek sıcaklıklarda mineral kaplamada ani su kaybı ve mukavemet düşüklüğünü önlemek için uygulama sonrası yüzeyler 2-3 gün boyunca sabah ve akşam tazyiksiz su ile spreyleme yaparak nemlendirilmelidir. Ürün prizini alana kadar dondan korunmalıdır. Decosür Dekoratif Tane Dokunun su iticilik ve kirlenmeye karşı dayanımını arttırmak için iki kat Pandora Dış Cephe Boyaları ile boyanmalıdır.

İnceltme: 25 kg Decosür Dekoratif Tane Dokulu Sıva hava şartlarına bağlı olarak 5-6 litre su ile inceltilir.

Kuruma Süresi: 20 ºC ve % 60 bağıl nem ortamında yaklaşık 20 saattir. Tam kuruma süresi 3 gündür.

Sarfiyatı: Yüzeyin durumuna bağlı olarak yaklaşık 3 kg/m² dir.

Ambalaj: 25 kg. kraft torba

Depolama: Kuru ve nemsiz ortamlarda yaklaşık 6 aydır.

Güvenlik Uyarıları: Çimento esaslı olması nedeniyle alkalidir. Cilde temasta bol su ile sıçrayan yerleri yıkayınız. Göze temasta doktora başvurunuz. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolayınız.