LOADING

Mantosür Doğal Isı Yalıtım Sıvası

Tanımı : Yapısında bulunan gözenekli ve doğal agregalar sayesinde uygulandığı yüzeyde ısı-su-ses ve yangın yalıtımı sağlar. Nefes alma özelliği sayesinde de terlemeyi önler.

Kullanım Alanları : Bütün yapıların dış cephe yüzeylerinde, kolon ve kirişlerde, kaba ve ince sıva, tuğla, bims, gazbeton vb. yüzeylere uygulanır ve mükemmel yalıtım sağlar.

Yüzey Hazırlama : Uygulanacak zeminde uygulamayı engelleyecek pürüzler giderilmeli, kabarmış olan boya, kireç ya da varsa yağ gibi kalıntılar temizlenmelidir. Uygulamayı  olumsuz yönde etkileyecek boyalı yüzeyler çentme yöntemi ile hazır hale getirilmelidir.

Karışım Yöntemi: Harç teknesine önce su koyulup, sonrasında MANTOSÜR Doğal Yalıtım sıvası ilave edilmelidir. 15-16 lt. lik suyun üzerine 16 kg’lık ambalajın tamamı boşaltılır. Karışımın hazırlandığı harç teknesi karıştırma öncesinde iyice temizlenmiş olmalı ve karıştırma anında da harç teknesinin kenarları, homojen bir ürün elde edebilmek için mala yardımıyla iyice sıyrılıp, tekrar karıştırılmalıdır. Homojen bir karışım için 500-600 devirli elektrikli mikser kullanılmalıdır. Karışım süresi yaklaşık 4-5 dakika olup, kıvamını alıncaya kadar karıştırılmalıdır. Hazırlanan karışım 2-3 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçilir. Yapım esnasında gecikmeden dolayı ürün priz almaya başlarsa, su ilave etmeksizin tekrar karıştırılıp, kullanım kıvamına getirilerek uygulanır.
Uygulama : MANTOSÜR uygulamasında kalınlığı belirleyecek olan çıtalar, uygun aralıklarla monte edilerek, anolar oluşturulur. Önceden hazırlanmış olan ürün anolar arasına çelik mala ile ya da makine ile püskürtülerek 1 cm yi geçmeyecek şekilde uygulama yapılır. Priz alma süreci 48 saat olmalıdır. Ürün tamamen priz aldıktan sonra 2. kat uygulama gerçekleştirilir. Daha sonra anolar arasındaki boşluklar, MANTOSÜR ile doldurulup, mastarlanır ve son kat uygulamalara hazır hale getirilir.

Uygulama Süresi (23˚c % 50 Bağıl Nem Ortamında):   3,5-4 saat.
KURUMA SÜRESİ (23˚C % 50 BAĞIL NEM ORTAMINDA):
İlk Kuruma Süresi: 8 saat, Son Kuruma süresi: 36 saat, Test kuruması : 28 gün.
Raf Ömrü: Rutubetsiz kuru ortamda 12 ay.
Uygulama Sıcaklığı: +5 / +35˚C arası.
Sarfiyat : 4,0  +/- % 10   kg/m² ( 1 cm kalınlığında)

Depolama Ve Taşıma:
Uygulama zamanına kadar dondan ve güneşten korunmalıdır.
Ambalajı açılmamalı, yırtılmamalı, delinmemeli ve en fazla 13 sıra paketli olarak istiflenmelidir.
+5 ile +35˚C arası ortam sıcaklığında depolanmalıdır.

Güvenlik Uyarıları:

  • Mantosür doğaldır, kansorejen madde içermez.
  • Sağlığa zararlı değildir.
  • Malzeme karışımı esnasında toz maskesi takılmalıdır.
  • Göze temasında göz bol su ile yıkanmalıdır.